Sports agate — May 21, 2022

Posted

GOLF

Boys

Friday

Clinton 176, Westmoreland 242, Canastota 254

Skenandoa Golf Club

Clinton medalist: Ritz 42. Other scores: Engle 44, M. Schaffer 43, Monroe 48, b. Schaffer 56, O’Brien 57.

Westmoreland medalist: Riggles 53. Other scores: VanDeusen 62, Hyde 65, Huyck 62, Shanley 66, Gleason 69.

Canastota medalist: Bellino 54. Other scores: Evans 66, Bixby 65, Edwards 69.

RFA 249, Proctor 270

at Valley View Golf Course

RFA medalist: Occhipinti 40. Other scores: Stolo 50, O'Shaughnessy 54, Barrett 52, Keith 48.

Proctor medalist: B. Kelly 44. Other scores: Pruess 46, Brindisi 60, C. Kelly 63, Knoop 57.

Adirondack 174, Dolgeville 223

Woodgate Pines par 36

Dolgeville medalist: Davies 41. Other scores: Country 49, Jaquay 61, Robothan 72.

Adirondack medalist: Rivette 41. Other scores: Andrews 44, Hutton 44, Kelsey 45.

Adirondack 174, Dolgeville 223

Adirondack medalist: Rivette 41. Other scores: Andrews 44, Hutton 44, David Kelsey 45.

Dolgeville medalist: Davies 41. Other scores: Country 49, Jaquay 61, Robothan 72.

LACROSSE

Boys

Section III playoffs

Class A

Quarterfinals

five-seed Rome Free Academy vs. four-seed Syracuse, noon, Saturday at Fowler High School.

Semifinals

winner RFA/Syracuse vs. one-seed Baldwinsville, 7 p.m., Tuesday at Cicero-North Syracuse High School.

three-seed Liverpool vs. two-seed Cicero-North Syracuse, 5 p.m., Tuesday at C-NS.

Finals

TBD, 5 p.m., Friday at C-NS.

Class B

Quarterfinals

six-seed Central Square at three-seed Watertown, 11 a.m., Saturday.

five-seed Auburn at four-seed East Syracuse-Minoa, 6 p.m., Saturday.

Semifinals

winner Auburn/ES-M vs. one-seed West Genesee, 7 p.m., Tuesday at Liverpool High School.

winner Central Square/Watertown vs. two-seed Fayetteville-Manlius, 5 p.m., Tuesday at Liverpool.

Finals

TBD, 5 p.m., Friday, at C-NS.

Class C

First Round

Thursday

eight-seed Chittenango 19, eight seed Fulton 6

Quarterfinals

Chittenango at one-seed Christian Brothers Academy, 3 p.m., Saturday.

five-seed Homer at four-seed Jamesville-Dewitt, 10 a.m., Saturday.

seven-seed Indian River at two-seed Westhill, 11 a.m., Saturday.

six-seed Carthage at three-seed New Hartford, 11 a.m., Saturday.

Semifinals

winner Chittenango/CBA vs. winner J-D/Homer, 6:30 p.m., Tuesday at Central Square.

winner Indian River/Westhill vs. winner Carthage/New Hartford, 4:30 p.m., Tuesday, at Central Square.

Finals

TBD, 7 p.m., Friday, at Liverpool.

Class D

Quarterfinals

eight-seed Holland Patent at one-seed Skaneateles, 11 a.m., Saturday.

five-seed South Jefferson at four-seed Lafayette-Onondaga, 11 a.m., Saturday.

seven-seed Tully at two-seed Marcellus, 11 a.m., Saturday.

six-seed General Brown at three-seed Cazenovia, noon, Saturday.

Semifinals

winner HP/Skaneateles vs. winner South Jefferson/Lafayette-Onondaga, 7 p.m., Tuesday, East Syracuse-Mino High School.

winner Tully/Marcellus vs. winner General Brown/Cazenovia, 5 p.m., Tuesday, E-SM.

Finals

TBD, 5 p.m., Friday, Liverpool High School.

Girls

Class A

Quarterfinals

five-seed RFA at four-seed CBA, 5 p.m., Tuesday.

Semifinals

winner RFA/CBA vs. one-seed Baldwinsville, 5 p.m., Thursday, at ES-M.

three-seed Liverpool vs. two-seed Cicero-North Syracuse, 7 p.m. Thursday, at ES-M.

Finals

TBD, 7:30 p.m., May 31, SUNY Cortland.

Class B

Quarterfinals

six-seed Oswego at three-seed Auburn, 7 p.m., Tuesday.

five-seed Central Square at four-seed Watertown, 6 p.m., Tuesday.

Semifinals

winner Central Square/Watertown vs. one-seed West Genesee, 5 p.m., Thursday, at CBA.

winner Oswego/Auburn vs. two-seed Fayetteville-Manlius, 7 p.m., Thursday, at CBA.

Finals

TBD, 5:30 p.m., May 31, SUNY Cortland.

Class C

Quarterfinals

eight-seed New Hartford at one-seed Jamesville-Dewitt, 7 p.m., Tuesday.

five-seed Chittenango at four-seed Indian River, 5 p.m., Tuesday.

six-seed Carthage at three-seed Fulton, 6 p.m., Tuesday.

seven-seed Whitesboro at two-seed Homer, 6 p.m., Tuesday.

Semifinals

winner NH/J-D vs. winner Chittenango/Indian River, 5 or 7 p.m., Thursday, Central Square.

winner Carthage/Fulton vs. Whitesboro/Homer, 5 or 7 p.m., Thursday, Central Square.

Finals

TBD, 7 p.m., May 31, SUNY Cortland.

Class D

Quarterfinals

eight-seed Jordan-Elbridge at one-seed South Jefferson, TBD, Tuesday.

five-seed Cazenovia at four-seed Marcellus, 7 p.m., Tuesday.

six-seed Clinton at three-seed Westhill, 4:30 p.m., Tuesday.

seven-seed General Brown at two-seed Skaneateles, TBD, Tuesday.

Semifinals

winner J-E/South Jefferson vs. winner Cazenovia/Marcellus, 5 or 7 p.m., Thursday, Liverpool.

winner Clinton/Westhill vs. winner General Brown/Skaneateles, 5 or 7 p.m., Thursday, Liverpool.

Finals

TBD, 5 p.m., May 31, SUNY Cortland.

SOFTBALL

Friday

Oriskany 9, Herkimer 0

Oriskany 120 042 0 — 9 10 1

Herkimer 000 000 0 —0 3 3

W: Tagliaferri. L: Riesel. 2B: O, Buehler, Tagliaferri, Reid, Matys. 3B: O, Buehler.

Thursday

Oneida 7, Camden 4

Oneida 313 000 0 — 7 9 3

Camden 000 210 1 — 4 8 4

W: Crysler. L: Johnson. 2B: C, Johnson; HR: C, B. Musch. RBI: O, Ka. Curro 2, Caroli 2, Kinney; C, B. Musch, J. Prievo, Johnson 2.

Major League Baseball

American League

East Division

WLPctGB

New York2810.737_

Tampa Bay2315.6055

Toronto2018.5268

Boston1622.42112

Baltimore1524.38513.5

Central Division

WLPctGB

Minnesota2216.579_

Chicago1919.5003

Cleveland1619.4574.5

Kansas City1423.3787.5

Detroit1325.3429

West Division

WLPctGB

Houston2514.641_

Los Angeles2416.6001.5

Texas1720.4597

Seattle1722.4368

Oakland1624.4009.5

Thursday’s Games

Cincinnati 4, Cleveland 2

Baltimore 9, Yankees 6

White Sox 7, Kansas City 4

Boston 12, Seattle 6

Houston 5, Texas 1

Friday’s Games

Tampa Bay at Baltimore, late

Cincinnati at Toronto, late

Detroit at Cleveland, late

Seattle at Boston, late

Minnesota at Kansas City, late

Texas at Houston, late

Oakland at Angels, late

White Sox at Yankees, ppd.

Saturday’s Games

White Sox (Cueto 0-0) at Yankees (Severino 3-0), 1:05 p.m.

Cincinnati (Greene 1-6) at Toronto (Manoah 4-1), 3:07 p.m.

Seattle (Flexen 1-6) at Boston (Whitlock 1-1), 4:10 p.m.

Detroit (Faedo 0-1) at Cleveland (Bieber 1-2), 6:10 p.m.

Tampa Bay (Springs 1-1) at Baltimore (Bradish 1-2), 7:05 p.m.

Minnesota (Ryan 4-2) at Kansas City (Keller 1-3), 7:10 p.m.

Texas (Gray 1-1) at Houston (Verlander 5-1), 7:10 p.m.

Oakland (Montas 2-4) at Angels (Lorenzen 4-2), 9:07 p.m.

Sunday’s Games

Seattle at Boston, 1:35 p.m.

Tampa Bay at Baltimore, 1:35 p.m.

Cincinnati at Toronto, 1:37 p.m.

Detroit at Cleveland, 1:40 p.m.

Minnesota at Kansas City, 2:10 p.m.

Texas at Houston, 2:10 p.m.

White Sox at Yankees, 3:05 p.m., 1st game

Oakland at Angels, 4:07 p.m.

White Sox at Yankees, 7:08 p.m., 2nd game

National League

East Division

WLPctGB

New York2614.650_

Philadelphia1820.4747

Miami1720.4597.5

Atlanta1721.4478

Washington1326.33312.5

Central Division

WLPctGB

Milwaukee2414.632_

St. Louis2018.5264

Pittsburgh1621.4327.5

Chicago1523.3959

Cincinnati1126.29712.5

West Division

WLPctGB

Los Angeles2512.676_

San Diego2414.6321.5

San Francisco2215.5953

Arizona2021.4887

Colorado1819.4867

Thursday’s Games

Cincinnati 4, Cleveland 2

San Diego 2, Philadelphia 0

Mets 7, St. Louis 6, 10 innings

Arizona 3, Cubs 1

Friday’s Games

Arizona 10, Cubs 6

St. Louis at Pittsburgh, late

Atlanta at Miami, late

Dodgers at Philadelphia, late

Cincinnati at Toronto, late

Washington at Milwaukee, late

San Diego at San Francisco, late

Mets at Colorado, ppd.

Saturday’s Games

Arizona (Bumgarner 2-2) at Cubs (Steele 1-4), 2:20 p.m.

Cincinnati (Greene 1-6) at Toronto (Manoah 4-1), 3:07 p.m.

Mets (Carrasco 3-1) at Colorado (TBD), 3:10 p.m., 1st game

San Diego (Musgrove 4-0) at San Francisco (Rodón 4-2), 4:05 p.m.

Dodgers (TBD) at Philadelphia (Nola 1-4), 6:05 p.m.

Atlanta (Wright 3-2) at Miami (Hernandez 2-3), 6:10 p.m.

St. Louis (Liberatore 0-0) at Pittsburgh (Quintana 1-1), 6:35 p.m.

Washington (Corbin 0-6) at Milwaukee (Woodruff 4-2), 7:10 p.m.

Mets (Williams 0-2) at Colorado (Gomber 2-3), 8:10 p.m., 2nd game

Sunday’s Games

St. Louis at Pittsburgh, 11:35 a.m.

Dodgers at Philadelphia, 1:35 p.m.

Cincinnati at Toronto, 1:37 p.m.

Atlanta at Miami, 1:40 p.m.

Washington at Milwaukee, 2:10 p.m.

Arizona at Cubs, 2:20 p.m.

Mets at Colorado, 3:10 p.m.

San Diego at San Francisco, 4:05 p.m.

Triple-A International League

East Division

WLPct.GB

Rochester2514.641—

Buffalo2216.5643

Jacksonville2118.5384

Lehigh Valley2118.5384

Durham1821.4627

Worcester1821.4627

Norfolk1722.4368

Charlotte1623.4109

Syracuse1424.36810.5

Scranton/WB1325.34111.5

West Division

WLPct.GB

Nashville2612.684—

Columbus2514.6411.5

Iowa2117.5535

Toledo2017.5415.5

Memphis2118.5385.5

Indianapolis1918.5146.5

Omaha1919.5007

Gwinnett1920.4877.5

St. Paul1522.40510.5

Louisville1424.36812

Thursday’s Games

Toledo 4, Indianapolis 2, 1st game

Indianapolis 8, Toledo 4, 2nd game

Rochester 10, Lehigh Valley 9

Syracuse 1, Buffalo 0, 1st game, 8 innings

Buffalo 4, Syracuse 1, 2nd game

Iowa 8, Columbus 2

Worcester 3, Scranton/WB 2

Charlotte 9, Norfolk 6

Jacksonville 6, Durham 3

Gwinnett 5, Memphis 3

Omaha 11, St. Paul 2

Louisville 3, Nashville 1, 10 innings

Friday’s Games

Syracuse at Buffalo, late

Scranton/WB at Worcester, late

Norfolk at Charlotte, late

Lehigh Valley at Rochester, late

Durham at Jacksonville, late

Toledo at Indianapolis, late

Memphis at Gwinnett, late

Louisville at Nashville, late

St. Paul at Omaha, late

Columbus at Iowa, late

Saturday’s Games

Syracuse at Buffalo, 1:05 p.m.

Scranton/WB at Worcester, 4:05 p.m.

Memphis at Gwinnett, 6:05 p.m.

Durham at Jacksonville, 6:35 p.m.

Toledo at Indianapolis, 6:35 a.m.

Norfolk at Charlotte, 7:04 p.m.

Lehigh Valley at Rochester, 7:05 p.m.

Columbus at Iowa, 7:08 p.m.

Louisville at Nashville, 7:35 p.m.

St. Paul at Omaha, 7:35 p.m.

Sunday’s Games

Scranton/WB at Worcester, 1:05 p.m.

Lehigh Valley at Rochester, 1:05 p.m.

Memphis at Gwinnett, 1:05 p.m.

Norfolk at Charlotte, 1:05 p.m.

Syracuse at Buffalo, 1:05 p.m.

Toledo at Indianapolis, 1:35 a.m.

Columbus at Iowa, 2:08 p.m.

St. Paul at Omaha, 3:05 p.m.

Louisville at Nashville, 3:05 p.m.

Durham at Jacksonville, 3:05 p.m.

National Hockey League

Playoffs

Second Round

(Best-of-7)

(x-if necessary)

Wednesday, May 18

Carolina 2, Rangers 1, OT, Carolina leads series 1-0

Calgary 9, Edmonton 6, Calgary leads series 1-0

Thursday, May 19

Tampa Bay 2, Florida 1, Tampa Bay leads series 2-0

St. Louis 4, Colorado 1, series tied 1-1

Friday, May 20

Rangers at Carolina, late

Edmonton at Calgary, late

Saturday, May 21

Colorado at St. Louis, 8 p.m.

Sunday, May 22

Florida at Tampa Bay, 1:30 p.m.

Carolina at Rangers, 3:30 p.m.

Calgary at Edmonton, 8 p.m.

Monday, May 23

Florida at Tampa Bay, 7 p.m.

Colorado at St. Louis, 9:30 p.m.

Tuesday, May 24

Carolina at Rangers, 7 p.m.

Calgary at Edmonton, 9:30 p.m.

American Hockey League

Playoffs

Thursday’s Game

Rochester 4, Utica 2

Friday’s Games

No games scheduled

Saturday’s Game

Milwaukee at Chicago, 8 p.m.

Sunday’s Games

Charlotte at Springfield, 3:05 p.m.

Milwaukee at Chicago, 4 p.m.

Monday’s Game

Colorado at Stockton, 9:30 p.m.

Thursday's Summary

Amerks 4, Comets 2

Rochester 1 0 3 — 4
Utica 2 0 0 — 2
1st Period-1, Rochester, Fitzgerald 2 (Rousek, Alt), 9:10. 2, Utica, Zetterlund 2 (Greer, De Leo), 10:32. 3, Utica, Holtz 1 (Gambardella, Schmelzer), 11:21. Penalties-B. Holmstrom Roc (roughing), 14:00; Laberge Uti (roughing), 14:00.
2nd Period- No Scoring.Penalties-Foote Uti (hooking), 0:16.
3rd Period-4, Rochester, Ruotsalainen 8 (Fitzgerald, Krebs), 3:21 (PP). 5, Rochester, Malone 2 (Rousek, Schuldt), 6:45. 6, Rochester, Jankowski 4 18:59 (EN). Penalties-Thompson Uti (slashing), 2:51.
Shots on Goal-Rochester 8-8-12-28. Utica 9-5-7-21.
Power Play Opportunities-Rochester 1 / 2; Utica 0 / 0.
Goalies-Rochester, Dell 5-2 (21 shots-19 saves). Utica, Daws 2-2 (27 shots-24 saves).

National Basketball Association

Conference Finals

Wednesday, May 18

Golden State 112, Dallas 87, Golden State leads series 1-0

Thursday, May 19

Boston 127, Miami 102, series tied 1-1

Friday, May 20

Dallas at Golden State, late

Saturday, May 21

Miami at Boston, 8:30 p.m. ABC

Sunday, May 22

Golden State at Dallas, 9 p.m. TNT

Monday, May 23

Miami at Boston, 8:30 p.m. ABC

Tuesday, May 24

Golden State at Dallas, 9 p.m. TNT

WNBA

Eastern Conference

WLPctGB

Atlanta41.800—

Washington41.800—

Connecticut21.6671

Chicago22.5001.5

Indiana24.3332.5

New York14.2003

Western Conference

WLPctGB

Las Vegas51.833—

Dallas32.6001.5

Phoenix23.4002.5

Los Angeles23.4002.5

Seattle23.4002.5

Minnesota15.1674

Thursday’s Games

Dallas 94, Phoenix 84

Las Vegas 93, Minnesota 87

Friday’s Games

Indiana at Connecticut, late

Washington at Atlanta, late

Los Angeles at Seattle, late

Saturday’s Games

Phoenix at Las Vegas, 3 p.m.

Minnesota at Dallas, 8 p.m.

Sunday’s Games

Connecticut at Indiana, 2 p.m.

Chicago at Washington, 3 p.m.

Monday’s Game

Los Angeles at Las Vegas, 10 p.m.

United States Football League

All games in Birmingham, Ala.

North

WLTPctPFPA

New Jersey410.80010680

Philadelphia230.400106125

Michigan140.2008780

Pittsburgh140.20060109

South

WLTPctPFPA

Birmingham5001.00012992

New Orleans320.60011085

Tampa Bay320.6008499

Houston140.200107116

Saturday’s Games

Tampa Bay vs. Philadelphia, 1 p.m.

Michigan vs. Birmingham, 7:30 p.m.

Sunday’s Games

Pittsburgh vs. New Orleans, noon

Houston vs. New Jersey, 4 p.m.

Major League Soccer

Eastern Conference

WLTPtsGFGA

Philadelphia51621169

NYC FC632202310

CF Montréal642202321

Orlando City642201415

New York525202012

Cincinnati651191618

Atlanta443151716

D.C. United461131417

Charlotte FC471131015

Columbus344131513

New England353121820

Inter Miami CF363121121

Toronto FC372111623

Chicago255111116

Western Conference

WLTPtsGFGA

Austin FC732232512

Los Angeles FC732232414

FC Dallas624222010

LA Galaxy642201311

Real Salt Lake534191216

Nashville543181313

Colorado453151414

Houston453151414

Minnesota Utd453151313

Portland346152021

Seattle451131314

San Jose354132228

Sporting KC373121224

Vancouver362111221

Note: Three points for victory, one point for tie.

Saturday, May 21

Los Angeles FC at Columbus, 3:30 p.m.

Toronto FC at D.C. United, 4 p.m.

New England at Cincinnati, 6 p.m.

Atlanta at Nashville, 7:30 p.m.

Sunday, May 22

Real Salt Lake at CF Montréal, 4 p.m.

Vancouver at Charlotte FC, 5 p.m.

Chicago at New York City FC, 5 p.m.

New York at Miami, 6 p.m.

Minnesota at FC Dallas, 7 p.m.

Sporting Kansas City at San Jose, 7:30 p.m.

Orlando City at Austin FC, 8 p.m.

Seattle at Colorado, 8 p.m.

Houston at LA Galaxy, 8 p.m.

Philadelphia at Portland, 10 p.m.

NWSL

Saturday, May 21

Houston at Portland, 6 p.m.

Kansas City at Angel City FC, 10:30 p.m.

Sunday, May 22

San Diego Wave FC at North Carolina, 2 p.m.

Louisville at Gotham FC, 5 p.m.

Washington at OL Reign, 6 p.m.

Chicago at Orlando, 7 p.m.

Home team in caps

BASEBALL

FavoriteOddsUnderdog

CHICAGO CUBS6-7Arizona

SAN FRAN51/2-61/2San Diego

LA Dodgers6-7PHILA

Atlanta51/2-61/2MIAMI

St. Louis6-7PITT

MILWAUKEE9-10Washington

NY Mets (1)51/2-61/2COLORADO

NY Mets (2)51/2-61/2COLORADO

NY YANKEES81/2-91/2White Sox

BOSTON6-7Seattle

CLEVELAND81/2-91/2Detroit

Tampa Bay6-7BALT

HOUSTON10-12Texas

Minnesota61/2-71/2K.C.

LA ANGELS7-8Oakland

TORONTO9-11Cincinnati

PRO BASKETBALL

FavoritePointsUnderdog

Eastern Conference Finals

Best of Seven Series

Series is tied at 1-1

BOSTON61/2Miami

HOCKEY

FavoriteGoalsUnderdog

NHL Playoffs

Conference Semifinals

Best of Seven Series

Series is tied at 1-1

Colorado1/2-1ST. LOUIS

(c) Tribune Content Agency

Friday

BASEBALL

Major League Baseball

American League

BALTIMORE ORIOLES — Assigned LHP Logan Allen outright to Norfolk (IL) after he cleared waivers.

BOSTON RED SOX — Reinstated RHP Michael Wacha from the 15-day IL. Optioned RHP Ryan Brasier to Worcester (IL).

CLEVELAND GUARDIANS — Designated RHP Luis Oviedo for assignment. Activated 1B Josh Naylor from the 10-day IL. Optioned SS Richie Palacios to Columbus (IL).

CHICAGO WHITE SOX — Reinstated RHP Michael Kopech from the paternity list. Optioned RHP Ryan Burr to Charlotte (IL).

DETROIT TIGERS — Placed RHP Will Vest on the IL. Selected the contract of RHP Drew Carlton from Toledo (IL). Claimed INF/OF Brendon Davis off waivers from LA Angels and optioned him to Toledo. RHPs Elvin Rodriguez and Ricardo Pinto are with the team in Cleveland as members of the taxi squad.

KANSAS CITY ROYALS — Transferred SS Adalberto Mondesi from the 10-day IL to the 60-day IL. Selected the contract of LHP Foster Griffin from Omaha (IL). Optioned RHP Carlos Hernandez to Omaha. Recalled RHP Matt Peacock from Omaha.

OAKLAND ATHLETICS — Recalled RHP Jake Lemoine and LHP Zach Logue from Las Vegas (PCL). Placed RHP Daulton Jefferies on the 15-day IL, retroactive to May 19. Optioned LHP Kirby Snead to Las Vegas.

SEATTLE MARINERS — Reinstated RHP Matt Festa from the 15-day IL. Optioned RHP Wyatt Mills to Tacoma (PCL).

TEXAS RANGERS — Recalled RHP Nick Snyder from Round Rock (PCL). Optioned RHP Josh Sborz to Round Rock.

National League

ARIZONA DIAMONDBACKS — Recalled OF Jake McCarthy from the taxi squad. Optioned RHP Jacob Webb to Reno (PCL).

CINCINNATI REDS — Activated 1B Jeoy Votto. Placed RHPs Joel Kuhnell and Tyler Mahle, 2B Brandon Drury and CF Albert Almora Jr. on the restricted list. Assigned SS Jose Barrero to Louisville (IL) on a rehab assignment. Placed LHP Ross Detwiler on the bereavement list. Selected the contracts of 2B Taylor Motter, RF Aristides Aquino and RHP Graham Ashcroft from Louisville.

MILWAUKEE BREWERS — Reinstated OF Andrew McCutchen from the IL. Optioned RHP Trevor Kelley to Nashville (IL).

ST. LOUIS CARDINALS — Placed LF Tyler O’Neill on 10-day IL. Selected the contract of 3B Nolan Gorman from Memphis (IL). Transferred RHP Jack Flaherty from 10-day IL to 60-day IL.

FOOTBALL

National Football League

BALTIMORE RAVENS — Signed DT Travis Jones to a four-year contract.

CINCINNATI BENGALS — Signed CB Cam Taylor-Britt and DE Jeff Gunter.

DALLAS COWBOYS — Waived DB La’Kendrick Van Zandt.

GREEN BAY PACKERS — Released K J.J. Molson.

HOUSTON TEXANS — Waived CB Jimmy Moreland.

INDIANAPOLIS COLTS — Signed TE Jelani Woods and OT Bernhard Raimann to four-year contracts.

LAS VEGAS RAIDERS — Signed WR Jordan Veasy.

NEW YORK GIANTS — Signe CB Cor’Dale Flott.

PITTSBURGH STEELERS — Signed DE DeMarvin Leal to a rookie contract.

SEATTLE SEAHAWKS — Waived QB Levi Lewis.

TENNESSEE TITANS — Signed OT Nicholas Petit-Frere.

HOCKEY

National Hockey League

DALLAS STARS — Announced that head coach Rick Bowness will be stepping away and assistant coaches John Stevens, Derek Laxdal and Todd Nelson will also not be returning next season.

COLLEGE

BUTLER — Named Tyler Watson men’s basketball strength and conditioning coach and Andrew Lentz coordinator of men’s basketball operations.

MILWAUKEE — Named Jose Winston assistant coach for men’s basketball.

Comments

No comments on this item Please log in to comment by clicking here