Sports agate — Aug. 10, 2019

Posted 8/10/19

Major League Baseball American League East Division W L Pct GB New York 76 40 .655 — Tampa Bay 67 50 .573 9.5 Boston 62 56 .525 15 Toronto 48 71 .403 29.5 Baltimore 38 77 .330 37.5 Central Division …

This item is available in full to subscribers.

Sports agate — Aug. 10, 2019

Posted

Major League Baseball

American League

East Division

W L Pct GB

New York 76 40 .655 —

Tampa Bay 67 50 .573 9.5

Boston 62 56 .525 15

Toronto 48 71 .403 29.5

Baltimore 38 77 .330 37.5

Central Division

W L Pct GB

Cleveland 70 46 .603 —

Minnesota 70 46 .603 —

Chicago 51 63 .447 18

Kansas City 41 76 .350 29.5

Detroit 35 78 .310 33.5

West Division

W L Pct GB

Houston 76 40 .655 —

Oakland 66 50 .569 10

Texas 58 57 .504 17.5

Los Angeles 56 61 .479 20.5

Seattle 48 69 .410 28.5

Friday’s Games

Oakland 7, Chicago White Sox 0

Houston 3, Baltimore 2

Toronto 8, N.Y. Yankees 2

Detroit 5, Kansas City 2

Boston 16, L.A. Angels 4

Cleveland 6, Minnesota 2

Milwaukee 6, Texas 5

Tampa Bay 5, Seattle 3

Saturday’s Games

N.Y. Yankees (Green 2-3) at Toronto (Waguespack 3-1), 3:07

L.A. Angels (Heaney 1-3) at Boston (Porcello 10-8), 4:05

Kansas City (Montgomery 1-5) at Detroit (Turnbull 3-9), 6:10

Houston (Sanchez 4-14) at Baltimore (Brooks 2-5), 7:05

Cleveland (Plutko 4-2) at Minnesota (Odorizzi 12-5), 7:10

Oakland (Roark 7-7) at Chicago White Sox (Lopez 6-9), 7:10

Texas (Payano 1-0) at Milwaukee (Houser 4-5), 7:10

Tampa Bay (Morton 12-4) at Seattle (Milone 1-6), 10:10

Sunday’s Games

Houston at Baltimore, 1:05

L.A. Angels at Boston, 1:05

N.Y. Yankees at Toronto, 1:07

Kansas City at Detroit, 1:10

Cleveland at Minnesota, 2:10

Oakland at Chicago White Sox, 2:10

Texas at Milwaukee, 2:10

Tampa Bay at Seattle, 4:10

National League

East Division

W L Pct GB

Atlanta 69 49 .585 —

Washington 61 54 .530 6.5

New York 60 56 .517 8

Philadelphia 60 56 .517 8

Miami 43 72 .374 24.5

Central Division

W L Pct GB

Chicago 63 53 .543 —

Milwaukee 61 56 .521 2.5

St. Louis 59 55 .518 3

Cincinnati 55 59 .482 7

Pittsburgh 48 67 .417 14.5

West Division

W L Pct GB

Los Angeles 77 41 .653 —

Arizona 59 57 .509 17

San Francisco 57 60 .487 19.5

San Diego 54 61 .470 21.5

Colorado 52 64 .448 24

Friday’s Games

Atlanta 8, Miami 4

Cincinnati 5, Chicago Cubs 2

N.Y. Mets 7, Washington 6

Milwaukee 6, Texas 5

St. Louis 6, Pittsburgh 2

Arizona 3, L.A. Dodgers 2, 11 innings

San Diego 7, Colorado 1

Philadelphia 9, San Francisco 6

Saturday’s Games

Philadelphia (Velasquez 4-6) at San Francisco (Samardzija 8-9), 4:05

Atlanta (Soroka 10-2) at Miami (Alcantara 4-10), 6:10

Chicago Cubs (Hendricks 8-8) at Cincinnati (Gray 6-6), 7:10

Texas (Payano 1-0) at Milwaukee (Houser 4-5), 7:10

Washington (Corbin 9-5) at N.Y. Mets (Syndergaard 8-5), 7:10

Pittsburgh (Musgrove 8-10) at St. Louis (Wainwright 7-8), 7:15

Colorado (Gonzalez 0-4) at San Diego (Paddack 7-5), 8:40

Arizona (Young 4-1) at L.A. Dodgers (Maeda 7-8), 9:10

Sunday’s Games

Atlanta at Miami, 1:10

Chicago Cubs at Cincinnati, 1:10

Washington at N.Y. Mets, 1:10

Texas at Milwaukee, 2:10

Pittsburgh at St. Louis, 2:15

Colorado at San Diego, 3:40

Arizona at L.A. Dodgers, 4:10

Philadelphia at San Francisco, 7:05

Friday’s Box Scores

Blue Jays 8, Yankees 2

New York Toronto

ab r h bi ab r h bi

LMahiu 1b 4 0 2 0 Bchette ss 3 1 0 0

Gardner cf 2 0 1 0 Biggio 2b 3 0 0 0

Judge rf 2 0 0 0 Grrr Jr 3b 3 0 0 0

Urshela 3b 3 0 0 0 Grichuk rf 4 1 1 2

Grgrius ss 4 0 1 0 Galvis dh 4 1 1 0

Maybin rf 4 0 0 0 T.Hrnan cf 3 2 2 3

Tuchmn lf 4 1 2 1 Drury 1b 4 1 1 0

Romine c 4 0 0 0 Fisher lf 2 1 0 0

Ford dh 4 1 1 1 D.Jnsen c 3 1 1 3

Valera 2b 2 0 0 0

Totals 33 2 7 2 Totals 29 8 6 8

New York 000 100 100—2

Toronto 210 300 02x—8

DP-New York 1, Toronto 1. LOB-New York 6, Toronto 2. 2B-LeMahieu (26), Gardner (17), Galvis (24), Drury (16). HR-Tauchman (12), Ford (3), Grichuk (20), T.Hernandez 2 (17), D.Jansen (10).

IP H R ER BB SO

New York

J.Happ L,9-7 5 4 6 6 3 4

Cortes Jr. 2 0 0 0 1 2

Kahnle 1 2 2 2 1 1

Toronto

Reid-Foley W,2-2 5 5 1 1 2 5

Mayza 11/3 1 1 1 0 2

Shafer 1 0 0 0 0 1

Boshers 2/3 0 0 0 0 1

Law 1 1 0 0 0 0

WP-J.Happ.

Umpires-Home, Chris Segal; First, Dan Iassogna; Second, Manny Gonzalez; Third, Jim Wolf.

T-2:56. A-25,782 (53,506).

Mets 7, Nationals 6

Washington New York

ab r h bi ab r h bi

T.Trner ss 3 2 2 0 McNeil rf 4 1 0 0

Eaton rf 5 1 3 0 A.Rsrio ss 5 0 3 0

Rendon 3b 5 2 2 3 Cnforto cf 5 0 2 1

J.Soto lf 5 1 3 2 P.Alnso 1b 4 1 1 2

Adams 1b 5 0 2 0 J..Dvis lf 4 2 2 1

Suzuki c 4 0 0 0 W.Ramos c 3 1 1 0

B.Dzier 2b 4 0 0 0 T.Frzer 3b 4 1 1 3

V.Rbles cf 3 0 1 0 Panik 2b 4 0 1 0

Strsbrg p 3 0 0 0 Stroman p 2 0 0 0

Stvnson ph 1 0 0 0 J.Wlson p 0 0 0 0

Dan.Hds p 0 0 0 0 Gllorme ph 1 0 0 0

Dlittle p 0 0 0 0 Gsllman p 0 0 0 0

Avilan p 0 0 0 0

Lagares ph 1 1 0 0

Totals 38 6 13 5 Totals 37 7 11 7

Washington 000 300 201—6

New York 000 300 004—7

DP-New York 1. LOB-Washington 8, New York 6. 2B-J.Soto (18), A.Rosario (22), J..Davis (16). 3B-Rendon (3). HR-Rendon (25), J.Soto (22), P.Alonso (38), J..Davis (13), T.Frazier (15). SB-T.Turner (24), Eaton (11), J.Soto (10), Conforto (6). CS-V.Robles (7).

IP H R ER BB SO

Washington

Strasburg 7 4 3 3 2 6

Dan.Hudson H,10 1 1 0 0 0 1

Doolittl L,6-4 BS,5 2/3 6 4 4 0 0

New York

Stroman 6 9 4 4 3 9

J.Wilson 1 2 1 1 0 2

Gsellman 11/3 2 1 1 0 1

Avilan W,3-0 2/3 0 0 0 0 2

Stroman pitched to 1 batter in the 7th

WP-J.Wilson, Avilan.

Umpires-Home, Mark Carlson; First, Tripp Gibson; Second, D.J. Reyburn; Third, Ryan Blakney.

T-3:20. A-39,602 (41,922).

———

MINOR LEAGUE

International League

North Division

W L Pct. GB

Scranton/W-B 64 53 .547 —

Syracuse 59 58 .504 5

Buffalo 59 58 .504 5

Rochester 59 58 .504 5

Lehigh Valley 55 60 .478 8

Pawtucket 51 65 .440 12.5

South Division

W L Pct. GB

Gwinnett 68 48 .586 —

Durham 66 51 .564 2.5

Charlotte 63 53 .543 5

Norfolk 46 70 .397 22

West Division

W L Pct. GB

Columbus 66 50 .569 —

Indianapolis 57 59 .491 9

Toledo 53 64 .453 13.5

Louisville 49 68 .419 17.5

Friday’s Games

Durham 9, Indianapolis 5

Toledo 7, Pawtucket 6

Gwinnett 10, Scranton/Wilkes-Barre 2

Syracuse 4, Norfolk 2

Louisville 3, Rochester 1

Charlotte 9, Lehigh Valley 2

Columbus 4, Buffalo 3

Saturday’s Games

Indianapolis at Durham, 6:35

Gwinnett at Scranton/Wilkes-Barre, 6:35

Charlotte at Lehigh Valley, 6:35

Pawtucket at Toledo, 7:05

Syracuse at Norfolk, 7:05

Louisville at Rochester, 7:05

Buffalo at Columbus, 7:15

Sunday’s Games

Gwinnett at Scranton/Wilkes-Barre, 1:05

Louisville at Rochester, 1:05

Charlotte at Lehigh Valley, 1:35

Pawtucket at Toledo, 4:05

Syracuse at Norfolk, 4:05

Buffalo at Columbus, 4:05

Indianapolis at Durham, 5:05

NFL Preseason

Thursday’s Games

Buffalo 24, Indianapolis 16

Baltimore 29, Jacksonville 0

New England 31, Detroit 3

Cleveland 30, Washington 10

Tennessee 27, Philadelphia 10

Miami 34, Atlanta 27

N.Y. Giants 31, N.Y. Jets 22

Carolina 23, Chicago 13

Green Bay 28, Houston 26

Arizona 17, L.A. Chargers 13

Seattle 22, Denver 14

Friday’s Games

Pittsburgh 30, Tampa Bay 28

Minnesota 34, New Orleans 25

Saturday’s Games

L.A. Rams at Oakland, 8

Cincinnati at Kansas City, 8

Dallas at San Francisco, 9

Thursday, Aug. 15

Philadelphia at Jacksonville, 7

Green Bay at Baltimore, 7:30

N.Y. Jets at Atlanta, 7:30

Cincinnati at Washington, 7:30

Oakland at Arizona, 8

Friday, Aug. 16

Buffalo at Carolina, 7

Chicago at N.Y. Giants, 7:30

Miami at Tampa Bay, 7:30

Saturday, Aug. 17

Cleveland at Indianapolis, 4

New England at Tennessee, 7

Kansas City at Pittsburgh, 7:30

Detroit at Houston, 8

Dallas vs L.A. Rams at Honolulu, Hawaii, 10

Sunday, Aug. 18

New Orleans at L.A. Chargers, 4

Seattle at Minnesota, 8

Monday, Aug. 19

San Francisco at Denver, 8

NASCAR Monster Energy Cup Series

Michigan Consumers Energy 400

Friday’s qualifying; race Sunday

At Michigan International Speedway

Brooklyn, Mich.

(Car number in parentheses)

1. (2) Brad Keselowski, Ford, 190.471 mph.

2. (4) Kevin Harvick, Ford, 190.089.

3. (24) William Byron, Chevrolet, 189.703.

4. (88) Alex Bowman, Chevrolet, 189.509.

5. (14) Clint Bowyer, Ford, 189.439.

6. (9) Chase Elliott, Chevrolet, 189.384.

7. (12) Ryan Blaney, Ford, 189.299.

8. (22) Joey Logano, Ford, 189.255.

9. (21) Paul Menard, Ford, 189.095.

10. (48) Jimmie Johnson, Chevrolet, 188.892.

11. (41) Daniel Suarez, Ford, 188.462.

12. (10) Aric Almirola, Ford, 188.388.

13. (1) Kurt Busch, Chevrolet, 188.373.

14. (11) Denny Hamlin, Toyota, 188.093.

15. (19) Martin Truex Jr, Toyota, 187.911.

16. (20) Erik Jones, Toyota, 187.877.

17. (42) Kyle Larson, Chevrolet, 187.573.

18. (17) Ricky Stenhouse Jr, Ford, 187.510.

19. (36) Matt Tifft, Ford, 187.310.

20. (6) Ryan Newman, Ford, 186.882.

21. (13) Ty Dillon, Chevrolet, 186.601.

22. (18) Kyle Busch, Toyota, 186.553.

23. (34) Michael McDowell, Ford, 186.056.

24. (38) David Ragan, Ford, 185.615.

25. (37) Chris Buescher, Chevrolet, 185.309.

26. (43) Bubba Wallace, Chevrolet, 185.266.

27. (95) Matt DiBenedetto, Toyota, 185.080.

28. (00) Landon Cassill, Chevrolet, 184.985.

29. (47) Ryan Preece, Chevrolet, 184.044.

30. (15) Ross Chastain, Chevrolet, 181.846.

31. (32) Corey LaJoie, Ford, 181.237.

32. (27) Quin Houff, Chevrolet, 179.982.

33. (52) Austin Theriault, Ford, 179.403.

34. (51) Cody Ware, Ford, 179.395.

35. (77) Reed Sorenson, Chevrolet, 178.576.

36. (53) Spencer Boyd, Ford, 173.590.

37. (3) Austin Dillon, Chevrolet, 0.000.

38. (8) Daniel Hemric, Chevrolet, 0.000.

PGA Tour

$9.25M Northern Trust

Friday

At Liberty National Golf Club

Jersey City, N.J.

Par 71

Second Round

Dustin Johnson 63-67—130 -12

Jordan Spieth 67-64—131 -11

Abraham Ancer 67-65—132 -10

Troy Merritt 62-70—132 -10

Patrick Reed 66-66—132 -10

Jon Rahm 64-68—132 -10

Andrew Putnam 69-64—133 -9

Justin Rose 65-68—133 -9

Louis Oosthuizen 68-65—133 -9

Rory McIlroy 65-68—133 -9

Wyndham Clark 67-66—133 -9

Ian Poulter 68-66—134 -8

Kevin Kisner 64-70—134 -8

Harold Varner III 67-67—134 -8

Brian Stuard 66-69—135 -7

C.T. Pan 68-67—135 -7

Justin Thomas 67-68—135 -7

Sungjae Im 67-68—135 -7

Andrew Landry 68-67—135 -7

LPGA Tour

$1.5M Ladies Scottish Open

Friday

At The Renaissance Club

North Berwick, Scotland

Par 71

Partial Second Round

27 golfers did not finish

Mi Jung Hur 66-62—128 -14

Moriya Jutanugarn 64-66—130 -12

Jeongeun Lee6 67-65—132 -10

Anne van Dam 63-69—132 -10

Mi Hyang Lee 63-70—133 -9

Ariya Jutanugarn 68-67—135 -7

Na Yeon Choi 72-64—136 -6

Anna Nordqvist 67-69—136 -6

Sei Young Kim 66-70—136 -6

Yu Liu 70-67—137 -5

Carly Booth 70-67—137 -5

Gaby Lopez 69-68—137 -5

P Anannarukarn 69-68—137 -5

Alena Sharp 69-68—137 -5

Georgia Hall 69-68—137 -5

Katherine Kirk 68-69—137 -5

Madelene Sagstrom 67-70—137 -5

Ursula Wikstrom 69-69—138 -4

Karolin Lampert 68-70—138 -4

Holly Clyburn 67-71—138 -4

Hyo Joo Kim 66-72—138 -4

Su Oh 65-73—138 -4

Fight Schedule

Aug. 17

At Banc of California Stadium, Los Angeles (ESPN), Emanuel Navarrete vs. Francisco De Vaca, 12, for Navarrete’s WBO super banatmweight title; Chris van Heerden vs. Aslanbek Kozaev, 10, welterweights; Jessie Magdaleno vs. Rafael Rivera, 10, featherweights; Arnold Barboza Jr. vs. Jorge Luis Rodriguez, 10, super lightweights; Janibek Alimkhanuly vs. Stuart McLellan, 10, middleweights.

Aug. 23

At Main Street, Broken Arrow, Okla. (SHO), Vladimir Shishkin vs. DeAndre Ware, 10, super middleweights; Shohjahon Ergashev vs. Abdiel Ramirez, 10, super lightweights; Jaron Ennis vs. Franklin Mamani, 10, welterweights.

Aug. 24

At Nagoya, Japan, Kosei Tanaka vs. Jonathan Gonzalez, 12, for Tanaka’s WBO flyweight title.

At Chelyabinsk, Russia, Sergey Kovalev vs. Anthony Yarde, 12, for Kovalev’s WBO light heavyweight title; Aleksei Papin vs. Ilunga Makabu, 12, for Papin’s cruiserweight title; Eduard Skavynskyi vs. Idd Pialari, 10, welterweights; Meiirim Nursultanov vs. Artur Osipov, 10, middleweights; Erzhan Turgumbekov vs. Heorhii Lashko, 10, for the vacant Eurasian Boxing Parliament super featherweight title.

At San Juan, Puerto Rico, Vic Saludar vs. Wilfredo Mendez, 12, for Saludar’s WBO minimumweight title.

At Bert Ogden Arena, Edinburg, Texas (FS1), Brandon Figueroa vs. Javier Nicolas Chacon, 12, for the interim WBA World super bantamweight title; Stephen Fulton Jr. vs. Isaac Avelar, 12, super bantamweights; Darwin Price vs. Aaron Herrera, 10, super lightweights; Jaime Arboleda vs. Victor Betancourt, 10, super featherweights.

At Hermosillo, Mexico, Juan Francisco Estrada vs. Dewayne Beamon, 12, for Estrada’s WBC World super flyweight title; Filip Hrgovic vs. Mario Heredia, 10, for Hrgovic’s WBC International heavyweight title; Shakhram Giyasov vs. Darleys Perez, 10, super lightweights.

Aug. 31

At O2 Arena, London, Vasiliy Lomachenko vs. Luke Campbell, 12, for Lomachenko’s WBO/WBA and vacant WBC lightweight titles; Hughie Fury vs. Alexander Povetkin, 12, heavyweights; Charlie Edwards vs. Julio Cesar Martinez, 12, for Edwards’ WBC World flyweight title; Joe Cordina vs. Gavin Gwynne, 12 rounds, for Cordina’s British and Commonwealth lightweight title.

At Minneapolis (FOX), Erislandy Lara vs. Ramon Alvarez, 12, junior middleweights; Caleb Truax vs. Peter Quilin, 12, super middleweights.

Sept. 7

At Taguig City, Philippines, Sammy Salva vs. Padro Taduran, 12, for vacant IBF strawweight title.

Sept. 13

At Madison Square Garden, New York, Devin Haney vs. Zaur Abdullaev, 12, lightweights; Daniel Roman vs. Murodjon Akhmadaliev, 12, for Roman’s WBA Super World and IBF super bantamweight titles; Michael Hunter vs. Sergey Kuzmin, 10, heavyweights.

Sept. 14

At London, Sunny Edwards vs. Hugo Rosendo Guarneros, 12, for Edwards IBF International super flyweight title; Brad Foster vs. Lucien Reid, 12, for Foster’s British super bantamweight title; Dec Spelman vs. Shakan Pitters, 10, for Spelman’s BBBofC English light heavyweight title; Zak Chelli vs. Kody Davies, 10 rounds, light heavyweights.

Sept. 28

At Staples Center, Los Angeles (PPV), Errol Spence Jr. vs. Shawn Porter, 12, for Spence’s IBF/WBC Diamond welterweight titles; Anthony Dirrell vs. David Benavidez, 12, for Dirrell’s WBC World super middleweight title.

Oct. 12

At Leeds, England, Josh Warrington vs. Sofiane Takoucht, 12, for Warrington’s IBF featherweight title; Zelfa Barrett vs. Jordan McCorry, 12, for Barrett’s Commonwealth super featherweight title; Lyndon Arthur vs. Emmanuel Anim, 12, for the vacant Commonwealth light heavyweight title; Michael Ramabeletsa vs. Jack Bateson, 10, super bantamweights; Troy Williamson vs. Nav Mansouri, 10, super welterweights.

Home team in caps

FOOTBALL

NFL Preseason

Favorite Points Underdog

Preseason Week One

KANSAS CITY 31/2 Cincinnati

OAKLAND 41/2 LA Rams

SAN FRANCISCO 41/2 Dallas

BASEBALL

Favorite Odds Underdog

National League

SAN FRANCISCO 51/2-61/2 Philadelphia

Atlanta 10-11 MIAMI

CINCINNATI Even-6 Chi Cubs

NY METS Even-6 Washington

ST. LOUIS 61/2-71/2 Pittsburgh

SAN DIEGO 81/2-91/2 Colorado

LA DODGERS 81/2-91/2 Arizona

American League

NY Yankees 71/2-81/2 TORONTO

BOSTON 6-7 LA Angels

DETROIT Even-6 Kansas City

Houston 12-13 BALT

MINNESOTA 6-7 Cleveland

Oakland 71/2-81/2 WHITE SOX

Tampa Bay 6-7 SEATTLE

Interleague

MILWAUKEE 81/2-91/2 Texas

(c) Tribune Content Agency

BASEBALL

American League

BALTIMORE ORIOLES — Recalled INF Rio Ruiz from Norfolk (IL).

DETROIT TIGERS — Released 2B Josh Harrison and RHP Sandy Baez. Purchased the contract of RHP Edwin Jackson from Toledo (IL).

HOUSTON ASTROS — Activated RHP Ryan Pressly from the 10-day IL. Optioned C Garrett Stubbs to Round Rock (PCL).

LOS ANGELES ANGELS — Optioned 1B-LHP Jared Walsh to Salt Lake (PCL). Activated LHP Adalberto Mejia. Acquired LHP Miguel Del Pozo from Texas for cash considerations and assigned him to Salt Lake.

MINNESOTA TWINS — Placed DH Nelson Cruz on the 10-day IL. Recalled RHP Cody Stashak from Rochester (IL).

NEW YORK YANKEES — Acquired LHP Joe Mantiply from Cincinnati for cash considerations.

SEATTLE MARINERS — Traded C Jose Lobaton to the Los Angeles Dodgers for cash considerations.

TEXAS RANGERS — Recalled LHP Kolby Allard from Nashville (PCL).

National League

CHICAGO CUBS — Placed LHP Kyle Ryan on the bereavement list. Recalled RHP Alec Mills from Iowa (PCL).

CINCINNATI REDS — Designated RHP David Hernandez for assignment. Recalled RHP Sal Romano from Louisville (PCL).

MIAMI MARLINS — Placed RHP Tayron Guerrero on the 10-day IL. Recalled RHP Tyler Kinley from New Orleans (PCL).

MILWAUKEE BREWERS — Selected the contract of INF-OF Hernan Perez from San Antonio (PCL). Optioned 3B Travis Shaw to San Antonio. Designated RHP Burch Smith for assignment.

NEW YORK METS — Signed INF Joe Panik. Designated INF Adeiny Hechavarría for assignment.

SAN DIEGO PADRES — Placed LHP José Castillo on the 10-day IL. Recalled RHP Gerardo Reyes from El Paso (PCL).

SAN FRANCISCO GIANTS — Claimed RHP Kyle Barraclough off waivers from the Washington Nationals and optioned him to Sacramento (PCL). Announced INF/OF Tyler Austin cleared waivers. Reinstated LHP Travis Bergen from 60-day IL. Optioned LHP Sam Selman to Sacramento. Transferred OF Steven Duggar to the 60-day IL.

Eastern League

TRENTON THUNDER — Announced INF Angel Aguilar was transferred from Tampa.

American Association

WINNIPEG GOLDEYES — Sold the contract of OF Tyler Hill to Kansas City (AL).

FOOTBALL

National Football League

NFL — Suspended Cleveland WR Antonio Callaway four games for violating the league’s substance-abuse policy.

CLEVELAND BROWNS — Signed DT Brandin Bryant and T Travis Vornkahl. Waived C John Yarbrough and DT Tracy Sprinkle.

DENVER BRONCOS — Placed TE Austin Fort on injured reserve. Signed OL lineman Adam Bisnowaty.

OAKLAND RAIDERS — Signed TE Brandon Barnes. Waived CB Isaiah Langley.

PHILADELPHIA EAGLES — Acquired DE Eli Harold from the Buffalo Bills for OL Ryan Bates.

SOCCER

Major League Soccer

FC DALLAS — Signed M Eric Alexander.

VANCOUVER WHITECAPS — Signed F Tosaint Ricketts.

USL Championship

LOUDOUN UNITED — Acquired Ds Shane Wiedt and Robby Dambrot.

COLLEGE

MEMPHIS — Named Laird Veatch athletic director.

NEW JERSEY CITY — Named Justin Beaumont women’s volleyball coach.

STOCKTON — Named Nick McDonough women’s cross country/assistant track & field coach.

SUNY OLD WESTBURY — Named Nicole Sasu-Twum sports information director.

TEXAS — Named Terry Nooner women’s assistant basketball coach.

TCU — Named Scott Goodrich and Mona Groteguth-Garciaare swimming and diving assistant coaches.

Comments

No comments on this story | Please log in to comment by clicking here
Please log in or register to add your comment